Lilacell - Dantelde Doğal Yenilik

Türk tekstil sanayinin en büyük markalarından biri olan Lila’dan botanik kökenli TENCEL™ Lyocell elyaflar içeren ipliklerden üretilmiş eşsiz bir yenilik; Lilacell dantel!

Avusturyalı selülozik elyaf üreticisi Lenzing’in TENCEL™ markalı lyocell elyaflarını içeren ipliklerden Türkiye’de dantel üretimine başlayan Lila, bu yenilik ile hem çevresel dengeyi korumayı, hem de bu zamana kadar piyasada sunulmuş en doğal içerikli danteli üretmeyi hedefliyor.

Lilacell Danteller Geleceği Koruyor

Sentetik elyafların kullanımını azaltarak artık kullanıcıların sağlık konusundaki bilinçli tutumlarını dikkate alan Lila, botanik kökenli rejenere elyaflar içeren Lilacell ile dantelde çevreci bir akım başlatıyor.

Bu hedefle sürdürülebilirlik gözetilen ormanların yenilenebilir ağaç ham maddesinden elde edilen botanik kökenli TENCEL™ Lyocell elyafları kullanma kararı alan Lila, ürettiği Lilacell dantellere yumuşaklık, parlaklık ve “doğallık” katıyor. Avrupa Çevre Ödülüne sahip kapalı döngü üretim süreciyle üretilen TENCEL™ Lyocell elyafların üretiminde kullanılan su, geri dönüştürülüyor ve %99'un üzerinde geri kazanım oranıyla çözücü tekrar kullanılıyor.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda gerek fiziksel ve boyutsal gerek konfor özellikleri açısından en uygun elyaf çeşidi olarak gösterilen Lyocell elyaflar ile üretilen Lilacell danteller, bundan sonraki dönemde tekstil dünyasına doğallık ve zariflik katmaya hazırlanıyor.

Aydın Örme San. ve Tic. A.Ş.

Aydın Örme San. ve Tic. A.Ş.

Saray Mahallesi Naya Sokak No:2 Kat 1
Ümraniye / İstanbul - Türkiye

TEL: +90 216 633 24 24

FAX: +90 216 633 24 34

info@aydinorme.com.tr

Aydın Örme San. ve Tic. A.Ş.
Akyazı Fabrika

Küçücek İstiklal Mah. Fabrikalar Cad. No:25/A
Akyazı 54400 Sakarya, TURKEY

TEL: +90 264 415 15 15

TEL: +90 264 462 47 90

TOP